Past Winners

Season 9 - 2018-19

Male - Overall

1) Stu Penman
2) Richard Smith
3) Nick Bone

 

Male - AgeGroups

MU16     - Sunny Sun

M16-19  - Finian Orr

M20-29  - Grant Davis

M30-39  - Denys Tyshetskyy

M40-49  - Brodie Madgewick

M50-59  - Mark Cowling

M60-69  - Lyall Fieldes

MO70     - John Elton

 

Teams Winner

Auckland City Tri

Female - Overall

1) Ella Crowe
2) Chloe Tattersfield
3) Megan Dalton

 

Female - AgeGroups

WU16    -  DJ Smith

WU20    -  Maddy Clarke

W20-29  - Rebecca Bryant

W30-39  - Melissa Harrison

W40-49  - Paulette Tasker

W50-59  - Carla Wentink

W60-69  - Susan Pilkington

WO70     - Kay Large

Season 7 - 2016-17

Male - Overall

1) Josh Scally
2) Stu Penman
3) Alistair Hulbert

 

Male - AgeGroups

MU16     - Dylan McCull

M16-19  - Nick Bone

M20-29  - Trent Thorpe

M30-39  - Brodie Madgewick

M40-49  - Richard Smith

M50-59  - Mark Cowling

M60-69  - Terry Klink

MO70     - Jerry Fletcher

 

Teams Winner

Auckland City Tri

Female - Overall

1) Phoebe Harris
2) Michelle Bryant
3) Ella Crowe

 

Female - AgeGroups

WU16    - Aleisha Brokenshire

WU20    - Charlotte Carter

W20-29  - Rebecca Clarke

W30-39  - Pauline Thorp

W40-49  - Evelyn Williamson

W50-59  - Julie Salt

W60-69  - Avy Judelson

WO70     - Kay Large

Season 5 - 2014-15

Male - Overall

1) NicholasPaterson
2) Josh Scally
3) Stu Penman

 

Male - AgeGroups

MU16     - Trent Dodds

MU20     - Rupert Stobo

M20-29  - Thomas Tremlett

M30-39  - Frank Mullenger

M40-49  - Richard Smith

M50-59  - Mark Cowling

MO60     - Geoff Carter

 

Teams Winner

Auckland City Tri

Male - Overall

1) NicholasPaterson
2) Josh Scally
3) Stu Penman

 

Male - AgeGroups

MU16     - Trent Dodds

MU20     - Rupert Stobo

M20-29  - Thomas Tremlett

M30-39  - Frank Mullenger

M40-49  - Richard Smith

M50-59  - Mark Cowling

MO60     - Geoff Carter

 

Teams Winner

Auckland City Tri

Female - Overall

1) Michelle Bryant
2) Deryn McGregor
3) Maddy Clarke

 

Female - AgeGroups

WU16    - Annabelle WaterW.

WU20    - Ainsley Thorpe

W20-29  - Holly Royal

W30-39  - Pauline Thorpe

W40-49  - Paulette Tasker

W50-59  - Susan Sherwen

WO60     - Avy Judelson

Season 3 - 2012-13

Male - Overall

1) Richard Smith
2) Liam Paterson
3) Stephen Dempsey

 

Male - AgeGroups

MU20     - Joshua Scally

M20-29  - Chris Dunn

M30-39  - Brodie Madgewick

M40-49  - Edward Bringans

M50-59  - Peter Guy

MO60    - Geoff Carter

 

Teams Winner

Manukau Masters

Female - Overall

1) Carla Wentink
2) Rachel Lilly
3) Rachel Richardson

 

Female - AgeGroups

WU20    - Molly Swanson

W20-29  - Emily Robinson

W30-39  - Katrina Price

W40-49  - Dawn Walker

W50-59  - Janine Copeland

WO60    - Avy Judelson

Season 8 - 2017-18

Male - Overall

1) Nick Paterson
2) Stu Penman
3) Simon Carter

 

Male - AgeGroups

MU16     - Andrew Matthews

M16-19  - Finian Orr

M20-29  - Sam Kettle

M30-39  - Frank Mullenger

M40-49  - Richard Smith

M50-59  - Mark Cowling

M60-69  - Lyall Fields

MO70     - Doug Shadbolt

 

Teams Winner

Auckland City Tri

Female - Overall

1) Phoebe Harris
2) Ella Crowe
3) Megan Dalton

 

Female - AgeGroups

WU16    - Nicole Lockie

WU20    - Charlotte Carter

W20-29  - Samantha Fraser

W30-39  - summ

W40-49  - Kirsty Craig

W50-59  - Mandy Attard

W60-69  - Sue Pilkington

WO70     - Kay Large

Season 6 - 2015-16

Male - Overall

1) Josh Scally
2) Stu Penman 
3) Richard Smith

 

Male - AgeGroups

MU16     - Nick Paterson

MU20     - Nick Bone

M20-29  - Thomas Tremlett

M30-39  - Brodie Madgewick

M40-49  - Tony O'Hagen

M50-59  - Mark Cowling

M60-69  - Terry Klink

MO70     - Doug Shadbolt

 

Teams Winner

Auckland City Tri

Female - Overall

1) Michelle Bryant
2) Anna Faulkner
3) Rebecca Bryant

 

Female - AgeGroups

WU16    - Aleisha Brokenshire

WU20    - Kayla Czar

W20-29  - Jess Hughson

W30-39  - Pauline Thorpe

W40-49  - Evelyn Williamson

W50-59  - Deryn McGregor

W60-69  - Avy Judelson

Season 4 - 2013-14

Male - Overall

1) Liam Paterson
2) Brodie Madgewick
3) Giles Walker

 

Male - AgeGroups

MU16     - Nic Paterson

MU20     - Joshua Scally

M20-29  - Steve Butler

M30-39  - Chris Worthington

M40-49  - Todd Pritchard

M50-59  - Peter Guy

MO60     - Geoff Carter

 

Teams Winner

South City Masters

Female - Overall

1) Jillian Walker
2) Michelle Bryant
3) Rachel Richardson

 

Female - AgeGroups

WU16    - Charlotte Carter

WU20    - Libby Gray

W20-29  - Holly Roal

W30-39  - Sarah Mortimer

W40-49  - Dawn Walker

W50-59  - Deryn McGregor

WO60     - Avy Judelson

Season 1 - 2010-11

Male - Overall

1) Peter Guy
2) Brodie Madgewick
3) Guy Williams

 

Male - AgeGroups

MU20     - Mac Keane

M20-29  - Nick Linton 

M30-39  - Jason Benniman

M40-49  - Derek Oud 

M50-59  - Wayne Annan

MO60     - Geoff Carter

 

Teams Winner

Manukau Masters

Female - Overall

1) Lynn Hardie
2) Rebecca Clarke
3) Annabelle Paterson

 

Female - AgeGroups

WU20     - Carlotta Blenkinsopp

W20-29  - Michelle Bryant

W30-39  - Katrina Price 

W40-49  - Megan Means

W50-59  - Ann Browett

WO60     - Patricia Ratcliff

Season 2 - 2011-12

Male - Overall

1) Richard Smith
2) Stephen Dempsey
3) Peter Guy

 

Male - AgeGroups

MU20      - Oliver Young

M20-29   - Chris Dunn

M30-39   - Richard Hills

M40-49   -  Greg Dillon-Price

M50-59   -  Peter Eising

MO60      - Brett Bradley

 

Teams Winner

Manukau Masters

Female - Overall

1) Molly Swanson
2) Dawn Walker
3) Katrina Price

 

Female - AgeGroups

WU20    - Sophie Browett

W20-29  - Emily Robinson

W30-39  - Rachel Richardson

W40-49  - Susan Sherwen

W50-59  - Ann Browett

WO60     - Jeany Rogers

B&T Lockup NEW2 White 300px.png
Broderick-SIlver 500px PNG.png
DPA_Logo1 200px.png
FijiOceanSwim2 400px.png
swimshop logo white 2 PNG long.png
LS WhiteonBlue CUT.png
pure-delish white no BG 200px.png
Cosmetic Clinic Logo 400px.jpg
Horleys WHITE.png
Orakei Local Board SMALL WHITE PNG.png

© 2020 by FutureDreams Swimming Ltd